RWR84S11R1DSB12
Buy RWR84S11R1DSB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR84S11R1DSB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 11.1 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Resistance:11.1 Ohms
Power (Watts):7W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR84S11R1DSB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:11.1 Ohms ±0.5% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound