RWR84N1151DRB12
Buy RWR84N1151DRB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR84N1151DRB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.15K OHM 7W 0.5% WW AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR84N
Resistance:1.15 kOhms
Power (Watts):7W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR84N1151DRB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:1.15 kOhms ±0.5% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound