RWR82SR634FRB12
Buy RWR82SR634FRB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR82SR634FRB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 0.634 OHM 1.5W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Resistance:634 mOhms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR82SR634FRB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:634 mOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound