RWR82N5R76BSRSL
Buy RWR82N5R76BSRSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR82N5R76BSRSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 5.76 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR82N
Resistance:5.76 Ohms
Power (Watts):1.5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RWR82N5R76BSRSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:5.76 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound