RWR81S4R22FRB12
Buy RWR81S4R22FRB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR81S4R22FRB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Resistance:4.22 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR81S4R22FRB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:4.22 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound