RWR81N23R2FRS70
Buy RWR81N23R2FRS70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR81N23R2FRS70
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 23.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Resistance:23.2 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RWR81N23R2FRS70-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:23.2 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound