RWR80S4R64FSRSL
Buy RWR80S4R64FSRSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR80S4R64FSRSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 4.64 OHM 2W 1% WW AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Resistance:4.64 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RWR80S4R64FSRSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:4.64 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound