RWR80S1890DRBSL
Buy RWR80S1890DRBSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR80S1890DRBSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 189 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Resistance:189 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR80S1890DRBSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:189 Ohms ±0.5% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound