RWR78S3481FRS73
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWR78S3481FRS73 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RWR78S3481FRS73 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RWR78S3481FRS73 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Description | RES 3.48K OHM 10W 1% WW AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.483 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | R (0.01%) |
|---|---|
| Voltage - Working: | 10W |
| Voltage - Breakdown: | Axial |
| Thickness (Max): | ±20ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm) |
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR78S |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | Axial |
| Other Names: | RWR78S3481FRS73-MIL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | RWR78S3481FRS73 |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 3.48k Ohm ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±1% |
| Description: | RES 3.48K OHM 10W 1% WW AXIAL |
| Coating, Housing Type: | Wirewound |
| Bandwidth: | 3.48k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RWR78S3481FRS73, use the request quote form to request RWR78S3481FRS73 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RWR78S3481FRS73.The price and lead time for RWR78S3481FRS73 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RWR78S3481FRS73.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

