RWR78N1582BSRSL
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWR78N1582BSRSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR78N1582BSRSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 15.8K OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Resistance:15.8 kOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RWR78N1582BSRSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:15.8 kOhms ±0.1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound