RWR74S1300BPRSL
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWR74S1300BPRSL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR74S1300BPRSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 130 OHM 5W 0.1% WW AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
Resistance:130 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RWR74S1300BPRSL-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:P (0.1%)
Detailed Description:130 Ohms ±0.1% 5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound