RWR71S15R0FRB12
Buy RWR71S15R0FRB12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWR71S15R0FRB12
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 15 OHM 2W 1% WW AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
Resistance:15 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RWR71S15R0FRB12-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:15 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound