RWM06221802JA15E1
Electro-Films (EFI) / Vishay
RWM06221802JA15E1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWM06221802JA15E1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWM06221802JA15E1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES WIREWOUND 18K OHM 7W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Series:RWM
Resistance:18 kOhms
Power (Watts):7W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Axial
Other Names:RWMB-18KCT
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:53 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:18 kOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound