RWA200R0BL
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWA200R0BL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RWA200R0BL
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RWA200R0BL 5 PPM T/R
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RWA
Resistance:200 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:200 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Foil