RW-200-E-3/16-0-SP
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RW-200-E-3/16-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RW-200-E-3/16-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RW-200-E-3/16-0-SP |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEATSHRINK FLUOR HW 3/16" BLK 25 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $818.60 | $789.364 | $777.669 | $760.127 | $742.586 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Flexible |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 100°C |
| Series: | RW-200E |
| Recovered Wall Thickness: | 0.033" (0.84mm) |
| Other Names: | A132158-25 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Fluoroelastomer (FKM), Irradiated |
| Length: | 82.0' (25.0m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.187" (4.75mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.093" (2.36mm) |
| Features: | Abrasion Resistant, Acid Resistant, Chemical Resistant, Fluid Resistant, Fuel Resistant, Impact Resistant, Solvent Resistant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.187" (4.75mm) 2 to 1 Black 82.0' (25.0m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RW-200-E-3/16-0-SP, use the request quote form to request RW-200-E-3/16-0-SP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RW-200-E-3/16-0-SP.The price and lead time for RW-200-E-3/16-0-SP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RW-200-E-3/16-0-SP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

