RW-175-2-X-STK
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RW-175-2-X-STK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RW-175-2-X-STK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RW-175-2-X-STK |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEAT SHRINK TUBING 4FT STICK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,312.564 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Semi Rigid |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 175°C |
| Series: | RW-175 |
| Recovered Wall Thickness: | 0.020" (0.51mm) |
| Other Names: | 5450562001 RW-175-2-X-STK-100 RW-175-2-X-STK-100-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyvinylidene Fluoride (PVDF) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Length: | 4.00' (1.22m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 2.000" (50.80mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 1.000" (25.40mm) |
| Features: | Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Cut-Through Resistant, Flame Retardant, Fluid Resistant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 2.000" (50.80mm) 2 to 1 Clear 4.00' (1.22m) |
| Color: | Clear |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RW-175-2-X-STK, use the request quote form to request RW-175-2-X-STK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RW-175-2-X-STK.The price and lead time for RW-175-2-X-STK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RW-175-2-X-STK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

