RVCFE3403000
Carlo Gavazzi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RVCFE3403000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RVCFE3403000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RVCFE3403000 |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | VFD 480V 3PH 30KW SIZE 5 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4,583.71 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Wattage - Load: | 30000W |
| Voltage - Supply: | 380 ~ 480VAC |
| Voltage - Load: | 0 ~ 480 V |
| Type: | Module |
| Series: | RVCF |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Number of Motors: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Motor Type: | AC Motor |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Interface: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Variable Frequency Drive (VFD) 380 ~ 480VAC Supply 64A 0 ~ 480 V Load |
| Current - Output: | 64A |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RVCFE3403000, use the request quote form to request RVCFE3403000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RVCFE3403000.The price and lead time for RVCFE3403000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RVCFE3403000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

