RVC1206JT100K
Stackpole Electronics, Inc.
RVC1206JT100K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RVC1206JT100K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RVC1206JT100K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 100K OHM 5% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Series:RVC
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RVC 1206 100K 5% R