RV8S-S-D24-A120
IDEC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RV8S-S-D24-A120 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RV8S-S-D24-A120 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RV8S-S-D24-A120 |
|---|---|
| Manufacturer | IDEC |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $37.42 | $35.549 | $33.678 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $31.807 | $29.936 | $28.065 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Load: | 0V ~ 24V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 96 ~ 132VAC |
| Termination Style: | Spring Terminal |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | RV8 |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Module |
| Output Type: | DC |
| Other Names: | 1885-1654 |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Load Current: | 3.5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Module |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RV8S-S-D24-A120, use the request quote form to request RV8S-S-D24-A120 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RV8S-S-D24-A120.The price and lead time for RV8S-S-D24-A120 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RV8S-S-D24-A120.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
