RV4NAYSB103A
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RV4NAYSB103A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RV4NAYSB103A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RV4NAYSB103A |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | POT 10K OHM 2W PLASTIC LINEAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $26.46 | $21.049 | $19.722 | $18.871 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $18.136 | $17.273 | $16.667 | |||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Termination Style: | Solder Lug |
| Temperature Coefficient: | - |
| Taper: | Linear |
| Size - Body: | Round - 1.094" Dia x 0.563" H (27.79mm x 14.30mm) |
| Series: | RV4 |
| Rotation: | 312° |
| Resistive Material: | Conductive Plastic |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Power (Watts): | 2W |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 480-6630 RV4NAYSB103A-ND |
| Number of Turns: | 1 |
| Number of Gangs: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Conductive Plastic 2W Solder Lug |
| Bushing Thread: | 3/8-32 |
| Built in Switch: | None |
| Adjustment Type: | User Defined |
| Actuator Type: | Slotted |
| Actuator Length: | 0.500" (12.70mm) |
| Actuator Diameter: | 0.250" (6.35mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RV4NAYSB103A, use the request quote form to request RV4NAYSB103A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RV4NAYSB103A.The price and lead time for RV4NAYSB103A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RV4NAYSB103A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

