RUE002N05TL
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RUE002N05TL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RUE002N05TL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RUE002N05TL |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 50V 0.2A EMT3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.074 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 1mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±8V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | EMT3 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 2.2 Ohm @ 200mA, 4.5V |
| Power Dissipation (Max): | 150mW (Ta) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-75, SOT-416 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 25pF @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 1.2V, 4.5V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 50V |
| Detailed Description: | N-Channel 50V 200mA (Ta) 150mW (Ta) Surface Mount EMT3 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 200mA (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RUE002N05TL, use the request quote form to request RUE002N05TL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RUE002N05TL.The price and lead time for RUE002N05TL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RUE002N05TL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

