RU1E002SPTCL
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RU1E002SPTCL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RU1E002SPTCL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RU1E002SPTCL |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Trans Mosfet P-ch 30V 0.25A 3-PIN Umtf T/r |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.081 | $0.073 | $0.066 | $0.065 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.5V @ 1mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | UMT3F |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 1.4 Ohm @ 250mA, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 200mW (Ta) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-85 |
| Other Names: | RU1E002SPTCLTR |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 30pF @ 10V |
| FET Type: | P-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | P-Channel 30V 250mA (Ta) 200mW (Ta) Surface Mount UMT3F |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 250mA (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RU1E002SPTCL, use the request quote form to request RU1E002SPTCL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RU1E002SPTCL.The price and lead time for RU1E002SPTCL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RU1E002SPTCL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

