RTC-4574JE:B3 ROHS
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RTC-4574JE:B3 ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RTC-4574JE:B3 ROHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RTC-4574JE:B3 ROHS |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | IC RTC CLK/CALENDAR SER 20-VSOJ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 500 pcs | 750 pcs | 1250 pcs | 2500 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.201 | $2.872 | $2.595 | $2.422 | $2.301 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Battery: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.6 V ~ 5.5 V |
| Type: | Clock/Calendar |
| Time Format: | HH:MM:SS (24 hr) |
| Supplier Device Package: | 20-VSOJ |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-LSSOJ (0.213", 5.40mm Width) |
| Other Names: | 829568 NB10-029568 Q41457471000112 RTC-4574JEB3 ROHS RTC-4574JEB3ROHS RTC4574JE:B3ROHS SER3764TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | 3-Wire Serial |
| Features: | Alarm, Leap Year |
| Detailed Description: | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 3-Wire Serial 20-LSSOJ (0.213", 5.40mm Width) |
| Date Format: | YY-MM-DD-dd |
| Current - Timekeeping (Max): | 1µA ~ 2µA @ 3V ~ 5V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RTC-4574JE:B3 ROHS, use the request quote form to request RTC-4574JE:B3 ROHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RTC-4574JE:B3 ROHS.The price and lead time for RTC-4574JE:B3 ROHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RTC-4574JE:B3 ROHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

