RT9284B-20GJ6E
Richtek
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT9284B-20GJ6E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RT9284B-20GJ6E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | RT9284B-20GJ6E |
|---|---|
| Manufacturer | Richtek |
| Description | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator PWM Dimming 1mA TSOT-23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.076 | $0.069 | $0.062 | $0.061 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 2.7V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output: | 20V |
| Type: | DC DC Regulator |
| Topology: | - |
| Supplier Device Package: | TSOT-23-6 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | 1.2MHz |
| Dimming: | PWM |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator PWM Dimming 100mA TSOT-23-6 |
| Current - Output / Channel: | 100mA |
| Applications: | Backlight, Camera Flash |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply RT9284B-20GJ6E, use the request quote form to request RT9284B-20GJ6E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RT9284B-20GJ6E.The price and lead time for RT9284B-20GJ6E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RT9284B-20GJ6E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

