RT2512FKE079K09L
Yageo
RT2512FKE079K09L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT2512FKE079K09L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT2512FKE079K09L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 9.09K OHM 1% 3/4W 2512
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Series:RT
Resistance:9.09 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:9.09 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thin Film