RT2512FKE078K25L
Yageo
RT2512FKE078K25L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT2512FKE078K25L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT2512FKE078K25L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 8.25K OHM 1% 3/4W 2512
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Series:RT
Resistance:8.25 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:8.25 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thin Film