RT1210WRB0732K4L
Yageo
RT1210WRB0732K4L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT1210WRB0732K4L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT1210WRB0732K4L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 32.4KOHM 0.05% 1/4W 1210
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Series:RT
Resistance:32.4 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:32.4 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thin Film