RT1206WRC0712K4L
Yageo
RT1206WRC0712K4L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT1206WRC0712K4L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT1206WRC0712K4L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 12.4KOHM 0.05% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:RT
Resistance:12.4 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:12.4 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film