RT1206WRB07360KL
Yageo
RT1206WRB07360KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT1206WRB07360KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT1206WRB07360KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 360K OHM 0.05% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:RT
Resistance:360 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:360 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film