RT1206FRE0715KL
Yageo
RT1206FRE0715KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT1206FRE0715KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT1206FRE0715KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:RT
Resistance:15 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film