RT0805BRC07287KL
Yageo
RT0805BRC07287KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT0805BRC07287KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT0805BRC07287KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±15ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:RT0805BRC07287KL
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Moisture Resistant
FIFO's:2
Expanded Description:287k Ohm ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%