RT0805BRC0722K1L
Yageo
RT0805BRC0722K1L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT0805BRC0722K1L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT0805BRC0722K1L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±15ppm/°C
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RT
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:RT0805BRC0722K1L
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Moisture Resistant
FIFO's:2
Expanded Description:22.1k Ohm ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%