RT0603WRC07348RL
Yageo
RT0603WRC07348RL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT0603WRC07348RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT0603WRC07348RL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 348 OHM 0.05% 1/10W 0603
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RT
Resistance:348 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:348 Ohms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film