RT0402FRE071K33L
Yageo
RT0402FRE071K33L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT0402FRE071K33L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT0402FRE071K33L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1.33K OHM 1% 1/16W 0402
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RT
Resistance:1.33 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.33 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film