RT0402BRD079K2L
Buy RT0402BRD079K2L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT0402BRD079K2L
Manufacturer Yageo
Description RES 9.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RT
Resistance:9.2 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:9.2 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film