RT0201BRD073K32L
Yageo
RT0201BRD073K32L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT0201BRD073K32L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RT0201BRD073K32L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/20W 0201
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:RT
Resistance:3.32 kOhms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.32 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film