RSMF3JT3K60
Stackpole Electronics, Inc.
RSMF3JT3K60
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSMF3JT3K60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSMF3JT3K60
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 3.6K OHM 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Series:RSMF
Resistance:3.6 kOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RSM 3 3.6K 5% R