RSMF2JT62R0
Stackpole Electronics, Inc.
RSMF2JT62R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSMF2JT62R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSMF2JT62R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 62 OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Series:RSMF
Resistance:62 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Axial
Other Names:RSMF2JT62R0CT
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:62 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film