RSF50SJR-PN3K6
Buy RSF50SJR-PN3K6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF50SJR-PN3K6
Manufacturer Yageo
Description RES METAL OXIDE 1/2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Series:RSF
Resistance:3.6 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:3.6 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film