RSF500JT-91-8K2
Buy RSF500JT-91-8K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF500JT-91-8K2
Manufacturer Yageo
Description RES METAL OXIDE 5W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Series:RSF
Resistance:8.2 kOhms
Power (Watts):5W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:8.2 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film