RSF300JB-91-9K1
Buy RSF300JB-91-9K1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF300JB-91-9K1
Manufacturer Yageo
Description RES METAL OXIDE 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Series:RSF
Resistance:9.1 kOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:9.1 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film