RSF2JB15K0
Stackpole Electronics, Inc.
RSF2JB15K0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSF2JB15K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF2JB15K0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 15K OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Series:RSF
Resistance:15 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RS 2 15K 5% A
RS 2 15K 5% A-ND
RS215K5%A
RS215K5%A-ND
RS215KJA
RS215KJA-ND
RSF 2 15K 5% A
RSF 2 15K 5% A-ND