RSF200JR-73-1R5
Buy RSF200JR-73-1R5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF200JR-73-1R5
Manufacturer Yageo
Description RES METAL OXIDE 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Series:RSF
Resistance:1.5 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:1.5 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film