RSF100JT-73-910R
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSF100JT-73-910R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RSF100JT-73-910R
Manufacturer Yageo
Description RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:RSF
Resistance:910 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:910 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film