RRN0.75DB75
Techflex
RRN0.75DB75
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RRN0.75DB75 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RRN0.75DB75
Manufacturer Techflex
Description SLEEVING 3/4" X 75' BROWN
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:0.025" (0.64mm)
Type Attributes:Expandable
Type:Sleeving
Series:Flexo® Rodent Resistant
Operating Temperature:-70°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Material:Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Liquid Protection:-
Length:75.00' (22.86m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Heat Protection:-
Features:Rodent Resistant
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside, Expanded:1.250" (31.75mm)