RR1220P-2371-D-M
Susumu
RR1220P-2371-D-M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR1220P-2371-D-M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR1220P-2371-D-M
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 2.37KOHM 0.5% 1/10W 0805
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RR
Resistance:2.37 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RR1220P2371DM
RR12P2.37KDTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2.37 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film