RR1220P-121-B-T5
Susumu
RR1220P-121-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR1220P-121-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR1220P-121-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 120 OHM 0.1% 1/10W 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RR
Resistance:120 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:RR1220P121BT5
RR12P120BCT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:120 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film