RR0816Q-750-D
Susumu
RR0816Q-750-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR0816Q-750-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR0816Q-750-D
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RR
Resistance:75 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RR0816Q750D
RR08Q75DTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:75 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film