RR0816P-153-B-T5
Susumu
RR0816P-153-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR0816P-153-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR0816P-153-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RR
Resistance:15 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RR08P15.0KBDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film