RR0816P-114-D
Susumu
RR0816P-114-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR0816P-114-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR0816P-114-D
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 110K OHM 0.5% 1/16W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:RR
Resistance:110 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:RR0816P114D
RR08P110KDTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:110 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film